Kurs Terapii Linii Środkowej
Szanowni Państwo.
   Po trzydziestu latach pracy z dziećmi oraz po wielu latach diagnozowania dzieci z różnymi zaburzeniami rozwoju wypracowałam skuteczne metody terapii. Doświadczenie praktyczne poparte wykształceniem, wnikliwą lekturą oraz doświadczaniem losów indywidualnych pozwala mi przewidywać to, co może pojawić się w zachowaniach i dalszym rozwoju dziecka.
    Za swoją powinność uważam podzielić się z Państwem doświadczeniem, a w szczególności przebiegiem i skutkami różnych terapii.
    Zapraszam na Kurs Terapii Linii Środkowej, którego kształt jest wynikiem mojej pracy z dziećmi, rodzicami oraz opiekunami.
Do zobaczenia na zajeciach,
Jolanta Staudt

Terapia Linii Środkowej - co to jest?

Terapia Linii Środkowej jest jedną z najnowszych metod terapeutycznych w Polsce i w Europie. Stosowana jest w odniesieniu do dzieci jako forma profilaktyki odpowiedniego napięcia mięśniowego oraz do dzieci, u których zdiagnozowano asymetrię, opóźniony rozwój psychoruchowy, uszkodzenia Ośrodkowego Układu Nerwowego, ADHD i z trudnościami w nauce szkolnej. Jest to niezwykle przyjemna i skuteczna terapia o właściwościach profilaktycznych, usprawniających i leczniczych. Prowadzi do wyciszenia wewnętrznego, głębokiego relaksu i odprężenia całego ciała dziecka.

 

Odkryj klucz do zdrowego rozwoju dzieci – zapisz się na szkolenie i zostań Terapeutą!

Terapia Linii Środkowej to nowoczesny, kompleksowy program, który skupia się na stymulowaniu układu nerwowego i harmonizowaniu rozwoju psychoruchowego dzieci poprzez aktywację linii środkowej ciała niemowląt oraz dzieci starszych. Jest to nie tylko atrakcyjna, ale również niezwykle skuteczna metoda pracy z dziećmi.

Terapia Linii Środkowej to proces stymulowania linii środka ciała, który odgrywa kluczową rolę w rozwoju symetrii i kontroli ciała u dzieci. Nasza terapia skupia się na dostarczaniu bodźców dotykowych, które wpływają na rozwój układu nerwowego i zapewniają prawidłowe napięcie mięśniowe oraz postawę ciała.

Terapia Linii Środkowej jest wykonywana przy użyciu techniki masażu oraz (w razie potrzeby) ćwiczeń, które angażują zmysł dotyku. Techniki te pomagają w kształtowaniu prawidłowego napięcia mięśniowego i poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową u dzieci.

To nie tylko terapia, to także relaks i harmonia dla dziecka. 

Wybrane korzyści stosowania Terapii:

 • Poprawia rozwój psychoruchowy i umiejętności ruchowe niemowląt.
 • Pomaga w profilaktyce asymetrii ciała.
 • Wspomaga rozwijanie prawidłowych wzorców ruchowych i posturalnych.
 • Ułatwia integrację sensomotoryczną.
 • Redukuje ryzyko skrzywień bocznych kręgosłupa i wad postawy.
 • Wspomaga koordynację wzrokowo-ruchową.

Kurs skierowany jest do osób zawodowo związanych z opieką nad dzieckiem:

psychologów, pedagogów, logopedów, fizjoterapeutów, położnych,
pracowników Ośrodków Wczesnego Wspomagania Rozwoju Małego Dziecka,
pracowników instytucji opiekuńczych i rehabilitacyjnych ( opiekunek pracujących z dziećmi w żłobkach, przedszkolach, nauczycieli i opiekunów dzieci niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo),
rodziców, chcących w sposób optymalny opiekować się swoimi dziećmi.

Cel kursu

Nabycie, uzupełnienie, lub doskonalenie umiejętności pracy z dzieckiem najnowszymi metodami terapeutycznym takimi jak Terapia Linii Środkowej w formie profilaktyki prawidłowego napięcia mięśniowego oraz u dzieci, u których stwierdzono asymetrię, uszkodzenia CUN, ADHD, niepełnosprawność intelektualną i ruchową

Dlaczego warto?

Jest to doskonałe narzędzie, które uatrakcyjni i ułatwi twoją pracę. Dodając Terapię Linii Środkowej do oferty pracy w gabinecie czy też proponując ją podczas różnych innych zajęć zwiększa się twoja atrakcyjność jako terapeuty, a co za tym idzie możliwość satysfakcjonującego wynagrodzenia. Dzięki Terapii linii Środkowej podniesiesz własne kompetencje w terapii z najmłodszymi oraz starszymi dziećmi a także zwiększy  się  twoja atrakcyjność na rynku pracy.

 

Czas na działanie!

Jeśli pracujesz z dziećmi lub rodzicami, którzy pragną zapewnić swojemu dziecku najlepszy start, Terapia Linii Środkowej może być kluczem do sukcesu.

Dołącz do nas już dziś i przekonaj się, jak ta innowacyjna metoda może pomóc dzieciom osiągnąć pełen potencjał rozwojowy.

Korzyści

CO OTRZYMASZ ZAPISUJĄC SIĘ NA KURS?
Praktyczne, rozbudowane szkolenie - Terapia Linii Środkowej (noworodków i niemowląt, dzieci starszych, osób dorosłych)
Szkolenie kończy się uzyskaniem tytułu Terapeuty Linii Środkowej potwierdzonego Certyfikatem
Poszerzenie kwalifikacji o nowe umiejętności pracy z pacjentem
Absolwent poznaje nową, niezwykle atrakcyjną formę pracy z pacjentami
Dodatek: Masaż Antykolkowy
Nauka masażu odbywa się trakcie Kursu. Jest jedną z ważniejszych technik wykorzystywanych w pracy z niemowlętami (oraz dziećmi starszymi i dorosłymi)
Materiały pomocnicze: skrypt ze szkolenia
Zestaw materiałów poszkoleniowych przeznaczony dla absolwentów Kursu
Profesjonalne nagranie VIDEO technik terapii
Zestaw materiałów poszkoleniowych przeznaczony dla absolwentów Kursu. W skład wchodzą praktyczne lekcje pokazowe dotyczące Terapii Linii Środkowej
Wpis na listę aktywnych Terapeutów Linii Środkowej w Polsce
Każdy absolwent ma możliwość wpisania się na ogólnopolską listę Terapeutów Linii Środkowej. Warunkiem umieszczenia danych jest uzupełnienie poszkoleniowej pracy własnej (więcej na Kursie)
List referencyjny dotyczący wysokiej jakości wykonywanej przez absolwenta terapii
Podpisany przez dyrekcję Szkoły list, stanowiący dodatkowy dokument poświadczający posiadanie wiedzy i umiejętności pozwalających pracować z pacjentami przy pomocy terapii Linii Środkowej

Dodatkowe korzyści

W trakcie szkolenia uczestnicy poznają dodatkowy masaż, który stanowi formę pracy z dziećmi.
Prezentowane masaże wykorzystywane mogą być zarówno w pracy terapeutycznej jak i codziennej pielęgnacji.
Masaż Antykolkowy
Regulujący perystaltykę jelit i funkcjonowanie układu trawiennego

Szczegóły Kursu

Forma zajęć: wykład, ćwiczenia praktyczne oraz praca własna

Czas trwania kursu: 16 godzin dydaktycznych
w tym:

 • 10 godzin – kurs praktyczny
 • 6 godzin – praca własna absolwenta po kursie

Uwaga
Kurs podzielony jest na dwie części: praktyczną oraz uzupełniającą pracę własną.

 • Pierwsza i najważniejsza część to szkolenie praktyczne, na którym spotkasz się z p. trener w wybranym mieście.  Kończy się uzyskaniem tytułu Terapeuty Linii Środkowej oraz otrzymaniem Certyfikatu.
 • Druga część to indywidualna praca własna uczestnika, która przewidziana jest PO szkoleniu praktycznym. Część ta jest niezbędna aby absolwent Kursu został wpisany na ogólnopolską listę terapeutów, która zostanie upubliczniona na naszej stronie internetowej. 

Niezbędnik
Czyli co kursant powinien ze sobą przywieźć na Kurs:

 • lalkę (fantom) do ćwiczeń – minimum 60 cm długości oraz wyodrębnione, ruchome kończyny.
 • ubranie wygodne, najlepiej sportowe
 • ewentualnie notatnik, zeszyt i długopis

UWAGA
Istnieje możliwość zakupu lalki niezbędnej do ćwiczeń u prowadzących Kurs, w preferencyjnej cenie.
W celu zakupu należy zgłosić chęć zakupu PRZED kursem podczas korespondencji email.

Ważne
Osoba, która zdecyduje się na uczestnictwo w Kursie, obowiązana jest do zgłoszenia się poprzez zamówienie, które znajduje się na dole strony. Zgłoszenie na Kurs jest jednoznaczne z zaakceptowaniem Regulaminu oraz Polityki Prywatności.
Z dokumentami można zapoznać się poniżej:
– Regulamin dostępny TUTAJ.
– Polityka Prywatności dostępna TUTAJ.

Twoi trenerzy

mgr Jolanta Staudt

mgr Jolanta Staudt

Trener Masażu Shantala
Od wielu lat zajmuje się diagnozą i terapią zaburzeń rozwojowych u dzieci. Prowadzi terapię stymulującą rozwój wszystkich funkcji poznawczych. Jest trenerem masażu Shantala, terapeutą Integracji Sensorycznej, specjalistą Wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka, pedagogiem specjalnym, nauczycielem z ponad 30-letnim stażem. Oprócz studiów kierunkowych ukończyła kilkadziesiąt kursów, szkoleń z zakresu masażu Shantala, oraz wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka.
Prowadzi warsztaty, szkolenia dla osób zawodowo zajmujących się małymi dziećmi, studentów, rodziców, opiekunów. Współpracuje z ośrodkami adopcyjnymi na terenie kraju, przekazując przyszłym rodzicom filozofię masażu Shantala.
Celem jej działań jest edukacja specjalistów i rodziców w zakresie masażu Shantala, przekazanie filozofii masażu oraz uświadamianie jego dobroczynnego wpływu na rozwój dzieci.
mgr Mateusz Staudt

mgr Mateusz Staudt

Trener Masażu Shantala
Z zawodu masażysta, który prowadzi własny gabinet Terapii Ciała.
Zwycięzca plebiscytu 'Masażysta Roku 2023' województwa lubuskiego
Wykorzystuje masaż m.in. w swoim gabinecie oraz w pracy z seniorami w Domu Dziennej Opieki w Zielonej Górze. W swojej praktyce pracował także z dziećmi z niepełnosprawnością, u których z powodzeniem wdrażał masaż Shantala.
Współwłaściciel i współzałożyciel Szkoły Masażu Shantala i TFP. Prowadzi również dwie Fundacje.
Prowadzi zajęcia z masażu antykolkowego oraz Shantala osób dorosłych, seniorów, ciężarnych, masażu głowy i twarzy oraz ręki i przedramienia.
Specjalista ds. marketingu i promocji – na Kursie prowadzi także blok tematyczny dotyczący organizacji Warsztatów dla rodziców oraz działań marketingowych.

Program Kursu

Program zajęć praktycznych

 • Najważniejsze wzorce postawy motoryki spontanicznej dziecka.
 • Schemat rozwoju psychoruchowego dziecka od 0 do 16 miesiąca życia.
 • Podstawowe objawy zaburzeń w I roku życia.
 • Omówienie wybranych odruchów prymitywnych.
 • Co to jest Terapia Linii Środkowej i jej znaczenie dla rozwoju psychoruchowego dziecka.
 • Przygotowanie do terapii.
 • Pokaz masażu.
 • Zajęcia praktyczne z masażem.
 • Wpływ na rozwój psychoruchowy dziecka świadomości linii środkowej ciała oraz jej przekraczania.
 • Ćwiczenia uświadamiające linię środkową ciała oraz jej przekraczanie.
 • Masaż- ćwiczenia praktyczne.
 • Bonus- Masaż antykolkowy dla dzieci i dorosłych.
 • Powtórzenie poznanych umiejętności i wiadomości.

Koszt

W NASZEJ SZKOLE, PEŁEN KURS ZAWIERAJĄCY WSZYSTKIE WYMIENIONE WYŻEJ MATERIAŁY KOSZTUJE JEDYNIE

699 PLN


NIE MUSISZ PŁACIĆ OD RAZU
Skorzystaj z płatności w wygodnych dla Ciebie ratach.

Harmonogram kursów oraz zapisy znajdują się poniżej.

  JAKIE MASZ MOŻLIWOŚCI PŁATNOŚCI?

 1. Możesz zapłacić za Kurs od razu pełną kwotę.
 2. Wybierz opcję wygodnych rat 0%
  – rozłóż płatność na 10 rat bez żadnego oprocentowania, wnioskując o nie w wygodnym i przyjaznym systemie PayU, z którym współpracujemy od lat. PayU obsługuje wszystkie nasze płatności.

WAŻNE!
STARASZ SIĘ O DOFINANSOWANIE?

W sytuacji, w której starasz się o dofinansowanie do Kursu z instytucji zewnętrznej (KFS, BUR lub inne) ważne jest abyś zapisał/a się na wybrany przez Ciebie Kurs. Tylko zapisanie się daje pewność gwarancji miejsca.

Kolejność postępowania:
1. Zapisz się na wybrany Kurs i opłać go.
2. Wyślij do nas wiadomość na adres: masazshantala24@gmail.com z informacją, że starasz się o dofinansowanie.
3. Jeśli instytucja, która będzie płatnikiem wymaga wypełnienia przez nas określonych dokumentów, wyślij nam je do wypełnienia lub poproś o konkretne.
4. W momencie uzyskania informacji o dofinansowaniu (pozytywnym lub negatywnym), napisz do nas wiadomość.
5. Jeśli płatnik pokrywa pełną kwotę, zwrócimy Ci pieniądze, które już wpłaciłeś/aś i wystawimy fakturę płatnikowi.
6. Jeśli nie otrzymałeś/aś dofinansowania, znajdziemy wspólnie rozwiązanie, odpowiednie dla Twojej sytuacji. Możemy też, na Twoje życzenie, zwrócić Ci pieniądze, wypisując z Kursu

To ważne abyś zapisał/a się na Kurs zanim uzyskasz dofinansowanie, ponieważ w przeciwnym wypadku może dojść do sytuacji, w której uzyskasz środki ale Kurs, który wybierasz jest już zamknięty (pełna lista) i nie mamy możliwości dopisania kolejnego uczestnika.

 

Jak rozłożyć płatność na 10 rat 0%?
Kliknij przycisk poniżej i sprawdź.  

Harmonogram Kursów

Gdzie odbywają się zajęcia?

Warszawa:
Naturalne Centrum Zdrowia
ul. Grażyny 15, 02-548 Warszawa
(Sala 118, I piętro)

ZAPISZ SIĘ NA KURS!

Rejestracja uczestnika na dany Kurs następuje po uiszczeniu opłaty.
Każdy uczestnik ma prawo do rezygnacji z Kursu ze zwrotem kosztów według REGULAMINU

Zapraszamy na Kurs w WARSZAWIE, który odbędzie się w dniu 7 stycznia 2024 r.

Zapisz się klikając niebieski przycisk poniżej

LISTA REZERWOWA

Podaj swoje dane i termin Kursu, który Cię interesuje.

Zapisz się jeśli jesteś zainteresowany/a Kursem ale lista jest zamknięta.
Przy kolejnych zapisach otrzymasz pierwszeństwo wyboru.

Opinie uczestników

Jak wygląda Kurs?
Jak szkolimy?
Czy to w ogóle działa?
Co o szkoleniu mówią sami zainteresowani?
Opinie zamieszczane przez kursantów na platformie Facebook