Czym jest masaż Shantala?

Masaż Shantala jest to specyficzna technika wpływająca pozytywnie na dzieci i ich rodziców.

Czym jest masaż Shantala?

Masaż Shantala jest to specyficzna technika wpływająca pozytywnie na dzieci i ich rodziców. Oparty jest na delikatnych ruchach. Towarzyszą im przyjemne bodźce dźwiękowe. Jest bazą w rozwoju dzieci. Ogólna zasada masażu Shantala brzmi: każdemu ruchowi towarzyszy słowo.

Poprzez przekazywanie niewerbalnych komunikatów o sympatii poprzez dotyk budujemy w przyszłości między innymi system porozumiewania się językowego. Jest doskonałą formą terapii u dzieci z nieprawidłowym rozwojem psychoruchowym. Przynosi dobre rezultaty w przypadku dzieci z porażeniem dziecięcym, czy zespołem Downa. Wśród efektów związanych z zastosowaniem tej techniki można wymienić proces wyciszenia i uspokojenia pobudzonego malucha, wspomagania pracy Ośrodkowego Układu Nerwowego i nerwów obwodowych, układu oddechowego.

Ma właściwości przeciwbólowe, przeciwobrzękowe i rozluźniające. Tego typu masaże wykonywane są także u dorosłych. Pomagają one w odprężeniu tym, którzy zmęczeni są codzienną pracą.. Zapewniają chwilę spokoju i wytchnienia.

Zostań Terapeutą

Uzyskaj referencje

Instytucja Szkoleniowa nr 2.08/00008/2020

Posiadamy Certyfikat Jakości TGLS – jeden z najważniejszych w kraju