Kurs Instruktorski: Masaż Dziecka Metodą Shantala

Szanowni Państwo.
   Po trzydziestu latach pracy z dziećmi oraz po wielu latach diagnozowania dzieci z różnymi zaburzeniami rozwoju wypracowałam skuteczne metody terapii. Doświadczenie praktyczne poparte wykształceniem, wnikliwą lekturą oraz doświadczaniem losów indywidualnych pozwala mi przewidywać to, co może pojawić się w zachowaniach i dalszym rozwoju dziecka.
   Za swoją powinność uważam podzielić się z Państwem doświadczeniem, a w szczególności przebiegiem i skutkami różnych terapii.
    Zapraszam na Kurs Instruktorski Masażu Dziecka Metodą Shantala, którego kształt jest wynikiem mojej pracy z dziećmi, rodzicami oraz opiekunami.
Do zobaczenia na zajeciach,
Jolanta Staudt
Kurs skierowany jest do osób zawodowo związanych z opieką nad dzieckiem:
psychologów, pedagogów, logopedów, fizjoterapeutów, położnych,
pracowników Ośrodków Wczesnego Wspomagania Rozwoju Małego Dziecka,
pracowników instytucji opiekuńczych i rehabilitacyjnych ( opiekunek pracujących z dziećmi w żłobkach, przedszkolach, nauczycieli i opiekunów dzieci niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo),
oraz rodziców, chcących w sposób optymalny opiekować się swoimi dziećmi.

Cel kursu

Podniesienie kwalifikacji zawodowych osób pracujących z dziećmi.
Aktualizacja wiedzy o dziecku i jego prawidłowym rozwoju.
Nabycie umiejętności wspomagających rozwój dziecka.
Polepszenie relacji pomiędzy podopiecznym a opiekunem.

Uzyskane kwalifikacje

Kurs instruktorski nadaje pełne kwalifikacje do samodzielnego prowadzenia szkoleń dla rodziców, stosowania masażu Shantala w pracy zawodowej i terapeutycznej, uprawnia do pracy w gabinetach masażu oraz do prowadzenia własnej działalności.

Wyjątkowe cechy naszego kursu

Uczestnicząc w kursie zdobędziesz teoretyczne i praktyczne umiejętności  niezbędne do pracy z masażem Shantala. Jeżeli jesteś w jakikolwiek sposób związany z pracą z dziećmi, nasz kurs adresowany jest właśnie do Ciebie. Podczas zajęć teoretycznych uświadomimy Ci dobroczynny wpływ masażu na rozwój fizyczny i poznawczy dziecka. W części praktycznej poznasz  odpowiednią sekwencję technik stosowanych w Masażu Dziecka Metodą Shantala. Uczymy wszystkich możliwych ruchów ćwicząc z kursantami do momentu pełnego opanowania całości. Jednocześnie pokazujemy ruchy, które można stosować alternatywnie, w zależności od stanu psychofizycznego  dziecka w danym momencie. Naszym celem jest przekazanie Instruktorowi takiej wiedzy, którą będzie wykorzystywał w praktyce, w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Podczas zajęć wykorzystujemy nowoczesny, profesjonalny sprzęt edukacyjny.
W tematykę kursu wprowadziliśmy także wykład dotyczący Marketingu: praktycznych rad dotyczących prowadzenia przez Instruktorów własnych firm specjalizujących się w Masażu Dziecka Metodą Shantala.

Szczegóły

Prowadzenie:
mgr Jolanta Staudt – trener i nauczyciel Masażu Dziecka Metodą Shantala, nauczyciel metody Szybkiego czytania ze zrozumieniem, olinofrenopedagog, terapeuta Integracji Sensorycznej oraz terapeuta Wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju małego dziecka.

Forma zajęć: ćwiczenia praktyczne oraz wykłady

Czas trwania kursu: 30 godzin dydaktycznych – 3 dni (piątek, sobota, niedziela)

Na zakończenie Kursu uczestnicy otrzymują Certyfikaty upoważniające do samodzielnego prowadzenia szkoleń dla rodziców, opiekunów oraz do stosowania Masażu Dziecka Metodą Shantala oraz Masażu Osoby Dorosłej Metodą Shantala w pracy zawodowej i terapeutycznej.

Ważne
Każdy uczestnik proszony jest o przywiezienia ze sobą:
– karimaty lub kocyka niewielkich rozmiarów,
– trzech ręczników: dwa duże i jeden mniejszy,
– oliwki natłuszczającej,
– chusteczek nawilżanych.

Osoba, która zdecyduje się na uczestnictwo w Kursie, obowiązana jest do zgłoszenia się poprzez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej. Należy także zapoznać się z Regulaminem dostępnym TUTAJ.

Program szkolenia

Program przewidziany na 30 godzin dydaktycznych.
Ogólny zarys:
1.
– Historia i pochodzenie masażu
– Teoretyczne podstawy masażu
– Wpływ dotyku i masażu na rozwój dziecka
– Metodyka wykonywania masażu dziecka
– Praktyczna nauka masażu dziecka
– Metodyka i praktyczna nauka Masażu Osoby Dorosłej, dzieci starszych i młodzieży

2.
– Ćwiczenia wspomagające rozwój intelektualny dziecka
– Ćwiczenia doskonalące umiejętności masażu
– Powtórzenie technik masażu
– Ćwiczenia doskonalące praktyczną naukę masażu

3.
– Ewaluacja uczestników kursu
– Ćwiczenia doskonalące naukę masażu
– Marketing przy prowadzeniu nauki Masażu Dziecka Metodą Shantala
– Rozdanie Certyfikatów oraz materiałów dodatkowych

Korzyści

CO OTRZYMASZ ZAPISUJĄC SIĘ NA KURS?
3-dniowe, rozbudowane szkolenie - Kurs Instruktorski Masażu Dziecka Metodą Shantala oraz Masażu Osoby Dorosłej Metodą Shantala: Wartość 2200 PLN
Materiały Marketingowe: skrypt ze szkolenia, scenariusz zajęć z rodzicami, ankieta, checklista i inne: Wartość 450 PLN
Lalka Fantom do prezentacji Masażu: Wartość 165 PLN
Dożywotni dostęp do Kursu Online Masażu Osoby Dorosłej oraz Aktualizacji Materiałów Kursu: Wartość 599 PLN
Wpis na listę aktywnych Instruktorów Masażu Metodą Shantala: Wartość 99 PLN
Certyfikat ukończenia Kursu Instruktorskiego Masażu Dziecka Metodą Shantala oraz Masażu Osoby Dorosłej Metodą Shantala: Bezcenne
Dostęp do zamkniętej grupy Mastermind na Facebooku, na której Instruktorzy mogą wymieniać się doświadczeniami, nowościami i innymi zagadnieniami związanymi z masażem: Bezcenne

PEŁEN PAKIET, ZAWIERAJĄCY KURS ORAZ WYMIENIONE MATERIAŁY TO KOSZT
JEDYNIE 1800 PLN

1. Zaliczka: 900 zł (płatna w ciągu 3 dni od zgłoszenia).
Kolejność rezerwacji miejsc zależy od daty wpłynięcia zaliczki.
2. Pozostałą część należy wpłacić na 30 dni przed rozpoczęciem Kursu.
Nr konta do wpłaty: Alior Bank 36 2490 0005 0000 4500 5207 0106

3. DLA FIRM: Jeśli życzą sobie Państwo FAKTURĘ VAT, należy w Formularzu Zgłoszeniowym, w treści wiadomości podać dane do faktury.

4. Aby łatwiej nam było dotrzeć do Państwa wpłaty oraz by jak najszybciej potwierdzić Wasze uczestnictwo, w tytule przelewu prosimy wpisać: ‘Kurs Masażu Metodą Shantala’ oraz dopisać datę i miasto, w którym odbywać ma się kurs.

OŚWIADCZENIE ORGANIZATORA

Szanowni Państwo, drodzy kursanci.
Odnosząc się do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, informujemy, że w dniu 23.03.2020 r. podjęliśmy decyzję o zawieszeniu do odwołania wszystkich zaplanowanych na najbliższe dwa miesiące  kursów.

Decyzja ta podyktowana jest troską o Państwa bezpieczeństwo i zdrowie. Mimo, iż  Rozporządzenia Ministra Zdrowia (jw.) nie zabrania nam organizowania kursu w czasie trwania epidemii, ryzyko zakażenia się koronawirusem SARS-CoV-2 jest realne i wysoce prawdopodobne. Naszym obywatelskim obowiązkiem jest przestrzeganie rządowych zaleceń dotyczących unikania skupisk ludzi. Jako organizator uważamy, że ryzyko, które Państwo podjęliby stawiając się na Kursie jest zbyt duże.

Nie wątpię, że informacja ta krzyżuje Państwa plany. Dla nas także nie jest to łatwe, również ze względów organizacyjnych. Jednak mam nadzieję, że już niedługo sytuacja unormuje się na tyle, że bez żadnego ryzyka będziemy mogli się spotkać i odbyć Kurs, na którym tak bardzo nam wszystkim zależy.

Przewidzieliśmy jednak pewną formę podziękowań dla osób, które mają zarezerwowane miejsce lub takie zarezerwują i zdecydują się wspólnie z nami przeczekać ten trudny okres. W ciągu najbliższych dwóch tygodni dokończymy i udostępnimy wspomnianym kursantom Kurs Masażu Osoby Dorosłej Metodą Shantala. W formie online, za pośrednictwem naszej strony internetowej gdzie dostępne będą wszystkie lekcje w postaci filmów. Otrzymacie do nich dostęp nieograniczony.

   NOWE TERMINY
Prosimy śledzić nasz profil na Facebooku https://www.facebook.com/pg/szkolashantala oraz stronę internetową www.masaz-shantala.pl/kurs. Poinformujemy Państwa o nowych terminach. Mamy nadzieję, że najdalej w czerwcu będziemy mogli się już spotkać.

Indywidualne ustalenia dotyczące Państwa uczestnictwa prosimy kierować na naszą skrzynkę email: masazshantala24@gmail.com lub pod numerem telefonu: 792 140 007.

Harmonogram Kursów

TERMIN MIASTO ILOŚĆ WOLNYCH MIEJSC ZAMKNIĘCIE ZAPISÓW
5, 6, 7 CZERWCA 2020r. WROCŁAW Pozostało: 3 miejsca 20.05.2020r.
26, 27, 28 CZERWCA 2020r. KRAKÓW Pozostało: 6 miejsc 15.06.2020r.
3, 4, 5 LIPCA 2020r. WROCŁAW Pozostało: 5 miejsc 22.05.2020r.
28, 29, 30 Sierpnia 2020r. WARSZAWA Pozostało: 7 miejsc 16.08.2020r.
25, 26, 27 WRZEŚNIA 2020r. POZNAŃ Pozostało: 7 miejsc 14.09.2020r.

Zgłoszenie na kurs

Wysłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z rejestracją uczestnika na dany Kurs.
Ostateczna rejestracja ma miejsce po wpłacie zaliczki w wyznaczonym przez organizatora terminie.
Według REGULAMINU każdy uczestnik ma prawo do rezygnacji z Kursu.